Zasady dla pacjentów, pomagające zmniejszyć ryzyko transmisji Covid

Zalecenia dla Pacjentów gabinetu lekarskiego Salutari

Z powodu obecnego stanu epidemicznego SARS-CoV-2019 aby zapewnić bezpieczeństwo naszym Pacjentom i personelowi wdrożyliśmy następujące zasady: 

 1. Ograniczenie wizyt do niezbędnych – to jest związanych z koniecznością fizycznej obecności w gabinecie: np. zmiana/usunięcie gipsu, usunięcie szwów, punkcja stawu po urazie czy kontrola po operacji.
 2. Inne wizyty możemy przeprowadzać zdalnie, telefonicznie, jak i w formie video-konferencji – MS Teams. Można w ten sposób otrzymać e-receptę [dostaną Państwo kod, na podstawie którego można wybrać leki], czy przeprowadzić kontynuację zwolnienia lekarskiego.
 3. Dobę przed planowaną wizytą, skontaktuje się z Państwem pracownik gabinetu. Celem tej rozmowy jest ustalenie jakiego rodzaju wizyta będzie potrzebna – osobista obecność, czy też teleporada.
 4. W przypadku osobistej wizyty w gabinecie, proszę przyjechać dokładnie na umówioną godzinę – po odkażeniu gabinetu po wizycie wcześniejszego pacjenta, zostaną Państwo poproszeni do gabinetu.
 5. Przed wejściem do gabinetu [i po jego opuszczeniu] proszę umyć ręce w łazience dostępną wodą z mydłem. 
 6. Zgodnie z obowiązującymi zaleceniami musza mieć państwo maseczkę zakrywającą usta i nos, ma ona zabezpieczyć zarówno Pacjenta jak i personel. Wg ostatnich badań przyłbice nie chronią ani noszącego, ani osób z otoczenia i będziemy wymagać założenia maseczki. 
 7. Do gabinetu wchodzi tylko Pacjent.
 8. Po opuszczeniu gabinetu, należy umyć ręce wodą z mydłem, wymienić maseczkę na świeżą i ponownie umyć ręce.
 9. Jeśli Pacjent lub inny domownik ma jeden z poniższych objawów: 
 • duszność
 • suchy kaszel
 • gorączka (ponad 38°C)
 • nudności, wymioty
 • biegunka
 • zmęczenie
 • ból mięśni
 • utrata węchu lub czucia smaku

proszę o poinformowanie o tym w trakcie rozmowy telefonicznej lub na tej stronie

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *